Realizowane projekty w roku szkolnym 2014/2015

RADOSNE PRZEDSZKOLE – GŁOSOWANIE !!!

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie „RADOSNE PRZEDSZKOLE”.

Ogólnopolski PROGRAM „RADOSNE PRZEDSZKOLE” pomaga przedszkolom zbliżyć nauczycieli i dzieci poprzez uczestniczenie we wspólnych zabawach. Udział w programie daje dzieciom możliwość lepszego i szybszego rozwoju umiejętności. Działania te spowodują, że przedszkole będzie bardziej atrakcyjne dla dzieci i ich rodziców.

Drogi Rodzicu, Nauczycielu, Sympatyku przedszkola dołącz do naszego programu !

Zapraszamy do glosowania na nasze przedszkole wchodząc na stronę :http://radosne-przedszkole.edu.pl/malopolskie/1508-gminne-przedszkole-w-siedlcu.html

Za Wasze kliknięcia będą dla naszej placówki nagrody. Zapraszamy do zabawy !!!


 Nasze przedszkole bierze udział w programie „Dzieciństwo bez próchnicy”

„Dzieciństwo bez próchnicy” to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla małych dzieci.Celem projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat.
Biorąc udział w projekcie uzyskamy nieodpłatnie szereg różnorodnych korzyści:
• przedszkola – otrzymają nieodpłatnie pakiety materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych (materiały dla nauczycieli, scenariusze zajęć z dziećmi, maskotki i filmy edukacyjne), które pomogą prowadzić atrakcyjne i ciekawe zajęcia dla najmłodszych
z zakresu profilaktyki stomatologicznej,
• nauczyciele – dowiedzą się jak prowadzić z dziećmi ciekawe zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej,
• dzieci w wieku 3-5 lat – będą uczestniczyć w ciekawych zajęciach edukacyjnych, za pośrednictwem przedszkola otrzymają również materiały informacyjne, które
w formie zabawy będą zachęcać je do dbania o czystość i zdrowie swoich zębów,
• rodzice – za pośrednictwem przedszkola otrzymają przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów swoich dzieci już od najmłodszych lat oraz jak skutecznie kształtować u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe.

więcej informacji: www.zebymalegodziecka.pl 


altNasze Przedszkole bierze udział w VII edycji ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej dla dzieci przedszkolnych „Czyste powietrze wokół nas” 

 Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”adresowany jest do dzieci pięcio-i sześcioletnich oraz ich rodziców. Program ten ma na celu wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz rodziców prowadzą wychowawcy grup przedszkolnych wykorzystując materiały edukacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Logo programu to zielony „Dinuś”, który przeprowadza dzieci przez kolejne szczeble edukacji. Pomoce programowe: broszura dla nauczycieli, plakat, płyta z piosenką o Dinusiu, kolorowanka dla dzieci. Program „Czyste powietrze wokół nas” jako pierwszy etap edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia objęty został Honorowym Patronatem przez Panią Minister Zdrowia Ewę Kopacz oraz Panią Minister Edukacji Narodowej Katarzynę Hall.

Załączniki:

Ramowe założenia realizacji programu

Piosenka o Dinku – tekst

Piosenka o Dinku

Piosenka o Dinku – podkład muzyczny

Piosenka o Dinku – nuty

Szanowni_Rodzice_- list

Diagnoza_problemu

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s