Pierwsza wizyta „Motylków” w Szkolnej Bibliotece

CAM00245W dniu 27 kwietnia Nasze najmłodsze przedszkolaki odwiedziły bibliotekę. Dzieci z zainteresowaniem zapoznawały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Przedszkolaki z wielkim przejęciem przeglądały książki z działu dziecięcego. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Pani bibliotekarka ciekawie opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki.
Pani Agnieszka przeczytała dzieciom bajeczkę. Przedszkolaki na zakończenie oglądały również film pt: „Franklin i książka z biblioteki”.

„Motylki” wyszły z biblioteki wzbogacone o nowe doświadczenia i prezenty od pani bibliotekarki w postaci „Dyplomu Młodego Czytelnika” oraz kolorowanek z postacią Franklina.