Spotkanie w bibliotece szkolnej

DSCF2020
Dnia 6 maja dzieci ze starszej grupy wraz z  panią Moniką Guzik w ramach omawianej tematyki
i zbliżającej się daty 8 maja Dnia Bibliotek
i Bibliotekarza udały się na spotkanie do Biblioteki Szkolnej w Siedlcu. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały  się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i mini czytelni dla uczniów szkoły. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zapoznały się z pracą w bibliotekarza, poznały różne rodzaje książek.  Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane pozycje książkowe, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego w związku z tematyką spotkania wysłuchały wiersza pt: „Kłopoty w bibliotece”. Warto wspomnieć, że wiersze znanych twórców dla dzieci to świetna zabawa na pochmurny dzień, sposób na nudę i poprawę nastroju. Czytając je dziecko poznaje zwierzęta, rośliny, warzywa. Dowiaduje się jak powstają przedmioty, jak mówią ptaki, jak wyglądają i działają różne rzeczy. Na dodatek wiedza ta podana jest w bardzo atrakcyjny, zabawny, pełen śmiechu i humoru sposób.

Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podziękowały pani bibliotekarce za wprowadzenie  ich do świata książek.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć