Podróże Starszaków po Europie i świecie

DSCF1951W mijającym tygodniu Starszaki odbyły wirtualną podróż po wybranych krajach Unii Europejskiej – przedszkolaki odwiedziły Włochy, Francję, Danię oraz wybrały się do Afryki i na Madagaskar. Poprzez różnorodne zabawy, piosenki dzieci poznawały kulturę, obyczaje, zabytki charakterystyczne dla danego kraju Unii Europejskiej. Następnie udaliśmy się na odległy Czarny Ląd.  Starszaki dowiedziały się gdzie leży Afryka oraz poznały mieszkańców sawanny, pustyni i lasu tropikalnego. Kolejną podróż odbyły na Madagaskar -„kraniec ziemi”.

Poznaliśmy lemury, które  są właśnie endemitami – żyją tylko na Madagaskarze. Innym fascynującym stworzeniem Madagaskaru jest kameleon. Zwierzęta na Madagaskarze różnią się od tych, które żyją w Afryce. Większości zwierząt afrykańskich nie spotkamy na Madagaskarze. Bardzo ciekawe jest to, że większość roślin, które spotkamy na Madagaskarze, nie występuje nigdzie indziej na świecie. Na Madagaskarze rosną  niezwykłe drzewa – baobaby, a także przyprawy: kawa, goździki, wanilia, cynamon, które nasi rodzice często wykorzystują.

Teraz już wiemy, jak naprawdę wygląda Madagaskar, jakie zwierzęta zamieszkują go, jakie rośliny tam rosną, jak wygląda życie dzieci na wyspie. Gdy spotkamy Króla Juliana, będziemy już wiedzieli, jak wygląda jego prawdziwy dom.

Zapraszamy do galerii zdjęć