„Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury”

DSCF0854W piątek 15.04.2016r. w grupie Starszaków na zajęciach podsumowujących tematykę ochrony środowiska został zrealizowany „Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury”, podczas którego przedszkolaki poznały sposoby dbania o naszą planetę.  Dzieci zostały zapoznane
z problematyką segregacji odpadów, dowiedziały się co to jest segregacja i w jakim celu ją robimy. Poznały kolory pojemników do segregacji odpadów, wykonywały zadania z kubusiowych książeczek  na ten temat i w ramach ćwiczeń segregowały odpady. Z zawiązanymi oczami zgadywały za pomocą samego dotyku, co trzymają w rękach i z czego te przedmioty były wykonane. 

Zrealizowano również zagadnienie oczyszczania wody. Zmieszaliśmy w czterech kubeczkach: wodę i papier, wodę i olej, wodę i ziemię oraz wodę i barwnik. Następnie  za pomocą prostych oczyszczalni wykonanych z butelek plastikowych, ręczników papierowych i płatków kosmetycznych przefiltrowaliśmy każdą mieszaninę w celu usunięcia zanieczyszczeń. Zastanowiliśmy się również dlaczego należy oszczędzać wodę, dlaczego jest ona niezbędna do życia na Ziemi i jakie są jej zasoby na naszej planecie.

Zapraszamy do galerii zdjęć