Woda, niezwykła ciecz – Eksperymenty z wodą

20160112_132018Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty. Celem zabaw badawczych jest pobudzanie dziecka do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania , wyjaśniania i stawiania wniosków. Dzieci z grupy Starszaków we wtorek 12.01.2016r. zgłębiały tajniki wody. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Starszaki poznały
w jaki sposób można zamknąć deszcz w słoiku, co tonie, a co pływa? co się w wodzie rozpuszcza, jakie kolory powstaną po połączeniu barw podstawowych?, w jaki sposób powstał kolorowy deszcz oraz jak rozpętać burzę w słoiku? 

Dzięki zabawom badawczym przedszkolaki poznały pierwsze prawa fizyczne, odkryły pierwsze zasady chemiczne, rozbudziły dociekliwość poznawczą i świetnie się bawiły.

Zapraszamy do galerii zdjęć