„W naszym przedszkolu zabawa, andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas”

DSCF0659Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia,przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Na tę okoliczność panie nauczycielki przygotowały wiele ciekawych i śmiesznych wróżb. Stosowne rekwizyty, dekoracja sali, świece oraz zapach topionego wosku wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom.

Dzieci chętnie wykonywały kolejne zadania przyniesione w listach przez nietoperzy – przyjaciół Czarownicy z Łysej Góry. Ciekawe zadania nie stanowiły oczywiście jedynej atrakcji. Po andrzejkowych  konkursach, dzieci  wzięły udział w różnych wróżbach m.in. poznały znaczenie kolorów, mogły dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości, przekuwały serce na  którym wypisane były imiona płci przeciwnej i sprawdzały kto przypuszczalnie będzie wybrańcem ich serca. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

Przedszkolakom bardzo podobały się andrzejkowe zabawy i atmosfera wesołości, która im towarzyszyła.Takie spotkania przy andrzejkowych wróżbach i zabawach to dobra okazja do poznania ludowych tradycji.

Zapraszamy do galerii zdjęć