Święto Pluszowego Misia w przedszkolu

DSCF0590

Święto Pluszowego Misia

„Na dobranoc – dobry wieczór
miś pluszowy śpiewa Wam.
Mówią o mnie Miś Uszatek,
bo klapnięte uszko mam.

Jestem sobie mały miś, gruby miś,
znam się z dziećmi nie od dziś.
Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś!”

 

Mięciutkie, duże, małe, kolorowe, pluszowe misie opanowały Gminne Przedszkole w Siedlcu, które wraz ze swoimi właścicielami przybyły, aby bawić się i świętować.

     W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Mimo coraz bardziej nowoczesnych i atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie, którą prowadzili  panie wychowawczynie wraz z panem Piotrem, nauczycielem rytmiki. Dzieci  poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Jadą, jadą misie”, „Misia A, Misia B” i wiele innych.
Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy (m.in. portret Misia, który był rysowany oraz układany z gotowych elementów przez naszych małych i bardzo zdolnych artystów z zasłoniętymi oczami), śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Po konkursach przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły
na dyskotece „Pluszowego Misia”, a na koniec zjadły „małe co nieco” Misie Lubisie. Po obiadku przedszkolaki obejrzały bajkę „Gumisie”.

Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem w przedszkolu.

Zapraszamy do galerii zdjęć