„Kubusiowi przyjaciele natury”

kubusiowiplakatW bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, organizowanego przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz wiele innych ekologicznych działań.

W tym roku 2015/2016 w przedszkolach odbywa się VIII edycja programu. Nasze przedszkole znalazło się w grupie placówek, które otrzymało wyjątkowe materiały i upominki edukacyjne: książki dla nauczycieli, książeczki i upominki dla dzieci, płyty CD z bajkami, piosenkami i dodatkowymi materiałami.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury
i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się
z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Więcej informacji na stronie – www.przyjacielenatury.pl